3. 6. 2015

Letný citrónový cheescake

Nemáte žiadnu ideu ako si osviežiť horúce letné dni? Ja som si ich osviežila týmto letným citrónovým cheescakom. Recept je celkom rýchly a jednoduchý, pre vás bude možno problém nakúpiť niektoré z ingrediencií.. Ja som sa teda nabehala kým som zohnala kokosovú múku a  mandľovú múku, hľadala som ich aj v DM, ale našla som ich až v špeciálnom bio obchode. Ak by som vám mala poradiť, moje cesto sa moc nevydarilo a myslím, že na vine bolo práve arašidové maslo, kúpila som ho s kúskami arašíd a práve tie to trochu pokazili, takže vám odporúčam radšej jemné arašidové maslo bez kúsok arašíd. :) Tak teda ideme na to! 

SUROVINY:
♠Cesto♠
Mandľová múka - 1 šálka
Kokosová múka - 1 šálka
med/javorový sirup/agave - 2 PL
Arašidové maslo - 6PL
žĺtok - 2ks
šťava z dvoch citrónov
♣Plnka♣
Ricotta - 1 šálka
odtučnený tvaroh jemný - 1/2 šálky
med/javorový sirup/agave - 4PL
bio vanilkový puding - 1PL
vaječný bielok - 2ks
vajce - 1ks
kôra z jedného citróna

Kokosový olej na vymazanie tortovej formy



Všetky suroviny na cesto som si zmiešala v hlbokej miske a vymiešala cesto. 




Zmes som vložila do vymazanej tortovej formy (priemer 26 cm výška 6,5 cm) a jemne som ho roztláčala prstami po celej ploche, aj po okrajoch (ako je vidno na fotke). Piekla som 10-20 minút. Cesto je dobré niečim zaťažiť, pretože sa nafukuje. Ja som použila šošovicu.






Kým sa cesto pieklo, v miske som si vymiešala bielky na tuhý sneh  a v ďalšej miske som si vymiešala tvaroh s ricottou a ostatnými surovinami a nakoniec som premiešala zľahka sneh.






po 10-20 minutách som cesto vytiahla, zmes vyliala na cesto a znova dala piecť na cca 25 minút.



Dobrú chuť ! :)

1 komentár: