24. 9. 2016

Cookie Monster - Muffinky

Dnes som si pre vás pripravila sladké Cookie monster cupcakes, upozorňujem vopred, že recept nepatrí medzi tie najzdravšie, cesto si v podstate viete pripraviť zdravšie, ale poleva obsahuje veľa cukru.

BUDETE POTREBOVAŤ:
100g Trstinový/prírodný cukor
2 ks vajce
150g polohrubá špaldová múka
100g Hera maslová
1 ČL kypriaci prášok do pečiva
50ml mlieko
75g čokoládové šošovky
125g cookies sušienky
50g strúhaný kokos
100g marcipán
100g práškový cukor
1 ks modré potravinárske farbivo
štipka soli

Rúru predhrejeme na 200C a košíčky alebo formičky na muffiny vytrieme kokosovým olejom. Popr. vysypeme múkou.

Zmiešame Heru s cukrom. Ručným mixérom ju vyšľaháme spolu s vajíčkami. Potom pridáme múku, prášok do pečiva, štipku soli a opäť zmiešame. Postupne pridávame do cesta mlieko.

Necháme si 20-24 čokoládových šošoviek na oči (podľa toho, koľko nám z cesta vyšlo muffiniek) a zvyšok vmiešame do cesta. Rozlámeme cookies a necháme si zopár na vyzdobenie úst cookie monstera a zvyšok takisto zamiešame do cesta.

Cesto prelejeme do formičiek a dáme piecť na 20-25 minút. Keď budú muffinky upečené necháme ich vychladnúť.

Medzitým si pripravíme oči pre cookie strašidielka. Z marcipánu si vyformujeme guličky a vtlačíme do nich čokoládové šošovky. Kokos si zmiešame v miske s modrým potravinárskym farbivom a polevu si pripravíme z práškového cukra, lyžičkou (popr. dvoma) vody a potravinárskym farbivom, tak aby bola poleva dostatočne hustá na manipuláciu a nanesenie na muffinu.

Upečené muffiny potrieme polevou, namočíme do kokosu a ozdobíme očami, a na mieste, kde by mali byť ústa, spravíme dierku a vtlačíme do nej cookie sušienku.

21. 9. 2016

Avokádová pomazánka

Ahojte, Milé čitateľky! Po dlhšej dobe sa vám ozývam , no bohužiaľ som za posledný rok o blog stratila záujem, avšak napadlo mi, prečo by som to nenapravila a sem-tam nepridala nejaký užitočný recept, rady, a podobne, pretože písať články pravidelne, keď nemám o čom je naozaj zbytočné a nudné - i napriek tomu, ich bude teraz viac!



Tak a teraz k veci :) 
Pripravila som si pre vás jednoduchý recept, ktorý možno doladiť podľa vlastnej chuti. Keďže sa snažím stravovať o čosi zdravšie, vynechávam sladké a mastné potraviny, rozhodla som sa postnúť recept na veľmi zdravé, chutné a výživné raňajky, popr., desiatu či večeru. 

Tento recept je veľmi jednoduchý na prípravu a jeho výhodou je, že nám pomáha k správnemu fungovaniu srdiečka a ciev. Je zázračným liekom na srdcovo-cievne ochorenia, vysoký tlak či cholesterol, ekzém alebo psoriázu.



BUDETE POTREBOVAŤ:
Polovicu červenej papriky, pokrájanej na menšie kúsky
1 Lyžicu extra panenského olivového oleja + na pokvapkanie
Polovicu červenej cibule, pokrájanej na hrubšie polmesiačiky
1 Veľké zrelé avokádo
1 Strúčik cesnaku, posekaný najemno
Šťava z polovice limetky (Samozrejme, podľa chuti!
Morská soľ a čierne korenie (Podľa chuti)
Krajce celozrnného chleba, taktiež podľa vašej chuti :)

POSTUP:

V prvom rade, si predhrejeme rúru na 200C. Do malého pekáča poukladáme pokrájanú papriku a cibuľu. Pokvapkáme olivovým olejom, posolíme a pokoreníme. Vložíme do rúry a pečieme 15-20 minút. 
                                 
Medzitým si pripravíme avokádovú pomazánku.Z avokáda vydlabeme dužinu a pomocou ponorného mixéra ho zmiešame spolu so šťavou z limetky a s cesnakom. Potom pomazánku pokoreníme a osolíme a zľahka ju premiešame. 

TIP: Ak máte radšej chrumkavejšie pomazánky, suroviny môžete roztlačiť vidličkou v miske. Avokádo je samo o sebe veľmi jemné a mäkké pokiaľ je zrelé! :) 

                                      
DOBRÚ CHUŤ!



18. 10. 2015

Dušičky

Prečo mi ju zobrali? Prečo on len tak odišiel? Prečo už nie sú medzi nami? Sú to otázky, ktoré mnohých z nás trápia každý deň. Odpoveď vám na ňu nepoviem, pretože tá ani neexistuje. Nikto nerozumie prečo a z akej príčiny odchádzajú naši milujúci, ale keď sa nad tým zamyslíme, aj my keď uvidíme lúku plnú kvetov, zoberieme si ten najkrajší kvietok. Smrť jednoducho patrí k životu. Ľudia vám budú vravieť, že sa so stratou blízkeho po čase vyrovnáte a tá bolesť ako zázrakom pominie...To sa však podľa mňa s pravdou nestotožňuje. Samozrejme, že časom si zvykneme, ale je to len o zvyku. S tou bolesťou sa len naučíme žiť, avšak nikdy sa nevyrovnáme s tým, že tieto osoby nás nepohladia ani nepobozkajú, že ich už nikdy nebudeme vidieť, cítiť, počuť, radovať sa s nimi, smútiť s nimi, že sa vyparili ako posledný polnočný vlak. Koniec októbra nie je len o tom, že si vyrežeme nejakú tekvicu, pomaľujeme si tvár a a budeme si rozprávať trápne príhody. Je to hlavne o tom, ako si nájsť čas a vyjadriť vďaku a úctu pre niekoho, kto už medzi nami nie je. Skúste si nájsť čas, prísť za ním, zapáliť zaňho sviečku a v tichosti spomínať. 


Veľkou tragédiou života nie je to, že ľudia umierajú, ale že nemilujú

3. 6. 2015

Letný citrónový cheescake

Nemáte žiadnu ideu ako si osviežiť horúce letné dni? Ja som si ich osviežila týmto letným citrónovým cheescakom. Recept je celkom rýchly a jednoduchý, pre vás bude možno problém nakúpiť niektoré z ingrediencií.. Ja som sa teda nabehala kým som zohnala kokosovú múku a  mandľovú múku, hľadala som ich aj v DM, ale našla som ich až v špeciálnom bio obchode. Ak by som vám mala poradiť, moje cesto sa moc nevydarilo a myslím, že na vine bolo práve arašidové maslo, kúpila som ho s kúskami arašíd a práve tie to trochu pokazili, takže vám odporúčam radšej jemné arašidové maslo bez kúsok arašíd. :) Tak teda ideme na to! 

SUROVINY:
♠Cesto♠
Mandľová múka - 1 šálka
Kokosová múka - 1 šálka
med/javorový sirup/agave - 2 PL
Arašidové maslo - 6PL
žĺtok - 2ks
šťava z dvoch citrónov
♣Plnka♣
Ricotta - 1 šálka
odtučnený tvaroh jemný - 1/2 šálky
med/javorový sirup/agave - 4PL
bio vanilkový puding - 1PL
vaječný bielok - 2ks
vajce - 1ks
kôra z jedného citróna

Kokosový olej na vymazanie tortovej formy



Všetky suroviny na cesto som si zmiešala v hlbokej miske a vymiešala cesto. 




Zmes som vložila do vymazanej tortovej formy (priemer 26 cm výška 6,5 cm) a jemne som ho roztláčala prstami po celej ploche, aj po okrajoch (ako je vidno na fotke). Piekla som 10-20 minút. Cesto je dobré niečim zaťažiť, pretože sa nafukuje. Ja som použila šošovicu.






Kým sa cesto pieklo, v miske som si vymiešala bielky na tuhý sneh  a v ďalšej miske som si vymiešala tvaroh s ricottou a ostatnými surovinami a nakoniec som premiešala zľahka sneh.






po 10-20 minutách som cesto vytiahla, zmes vyliala na cesto a znova dala piecť na cca 25 minút.



Dobrú chuť ! :)

31. 5. 2015

Vlasová kozmetika

Dnes vám predstavím vlasovú kozmetiku od kallos. Veľmi preferujem túto značku lebo robí z mojich vlasov čaro a nestojí zbytočne veľa. Odkedy ju používam moje vlasy sú jemnejšie, zdravšie, hebkejšie a príjemne voňajú. Každá maska má iné vlastnosti a príchute. Ja vám ukážem tie moje. :) 



Pre mňa je Maska s keratínom a mliečnym proteinom najzákladnejšia maska, bola to moja prvá, 1 liter masky len do 3€.. Je veľmi účinná na suché a poškodené vlasy. 


Banánová maska je moja najobľúbenejšia. Ovocné voňajú najlepšie a táto patrí medzi ne, nevonia ako obyčajný banán, ale ako banány v čokoladé, táto maska posilní vaše vlásky a obsahuje multivitamínový komplex. Vrelo odporúčam.


Maska omega je vyživujúca maska s omega-6 komplexom a makadamia olejom.


Maska algae je tiež veľmi dobrá, je hydratačná s výťažkom rias a olivovým olejom, niekedy mám pocit, že vonia po baze. 



Ďalšia ovocná maska je čerešňová, ako som spomenula vyššie tieto ovocné voňajú najlepšie, je hydratačná a najlepšie bude vyhovovať zničeným vlasom.




Táto maska sa trochu vzhľadom odlišuje od ostatných a na eshope kallos nájdete mnoho ďalších, táto placenta je pre suché a poškodené vlasy, môžete si ju kúpiť v dvoch veľkostiach , táto má 275ml a druhá je 800ml, myslím, že cenovo sa viac oplatí väčšia, ale ja som si ju kúpila len na odskúšanie, nemá skoro vôbec nejakú špecifickú vôňu, ale celkom pomáha. 



23. 5. 2015

Zdravý fazuľový koláč


Bez laktózy a bez lepku, 177 KCAL, 6g tuku, 5g bielkovín, 15g sacharidov

12 porcií, predpríprava 15 minút, príprava 50 minút 

SUROVINY:
Plechovka červených fazuliek - 2ks
Vajce - 3ks
Trstinový cukor - 1 šálka
Kokosový olej - 6 PL
Práškové kakao - 6 PL
Mletá škorica - 1 a 1/2 ČL
Kypriaci prášok do pečiva - 1 a 1/2 ČL
Soľ - štipka
Banán - 1ks (nepovinné)
Čučoriedky - hrsť (nepovinné)


POSTUP: 
Rúru som predhriala na 200 stupňov. V malej miske som si zmiešala práškové kakao, prášok do pečiva, mletú škoricu a štipku soli.




Vedľa vo väčšej miske som si ponorným mixérom spolu vyšľahala vajcia, kokosový olej a cukor, dokiaľ zmes nebola nadýchaná.



Následne som pridala umyté fazule, ktoré som rozdrvila.




Potom som pridala banán a zmixovala do hladkej konzistencie.



Nakoniec som kakaovú zmes zmixovala do mokrej zmesi.




Zmes som vyliala do tortovej formy vymazanej kokosovým olejom.


Naposledy som pridala hrsť čučoriedok a piekla 40-50 minút.
 



21. 5. 2015